| Dodge999 a întrebat:

Buna ziua! Cunoaște cineva un service care sa fie specializat pe sisteme de frânare auto sau un service care sa se priceapă la mașini americane din județul Iași sau pe lângă? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AmandinaDragan a răspuns:

Aici ai service pentru Dodge - https://pitcar.ro/service/dodge
Sotul meu are un jeep Dodge pe care-l folosim iarna.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cineva sa se priceapa la masini americane adica? Sa inteleg, masinile americane is altfel decat din restul lumii sau ce vrei sa spui cu fraza aia?
Orice mecanic trebuie sa stie sa repare orice masina, indiferent de cine este facuta, toate au cam aceleeasi piese, nu este una masina si alt OZN, cazuta din Luna acum laughing
Servize specializat pe sisteme de frinare laughing asas ceva nu o sa gasesti, adica service care sa faca doara frine, mor aia de foame laughing unde pui ca multi is fac ei frinele acasa, daca ar sta aia sa traioasca doara din frine, sor lasa de meseria aia.

Cauya un mecanic bun, sau stiu si eu service bun, aia repara orice masina, si ferari si OZN-uri ca de aia is mecanici nu?

Si ce problema nemaintilnita ai la junghiul ala de dodge? laughing Crezi ca ala are frine pe aer cumva laughing ori doar voiai sa ne spui ca tiai tras Dodge

| Dodge999 explică (pentru relian):

Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar când vii cu astfel de comentarii rau interioare și formulate in așa fel încât trebuie sa mai chem 4 prieteni sa îți ordonam tie literele nu generează nimic bun. Dacă ai ceva benefic de spun, prin care poți ajuta pe cineva ar fi mare lucru, nu te costa nimic sa fii om bun. Apropo, am eu pe cineva care te poate ajuta cu niște meditații și consultații.

| relian a răspuns (pentru Dodge999):

Singura chestie pentru care ai intrat aici, este sa arati ca ai Dodge, stie orice om din RO ca frinele sunt frine la orice masina si ca orice mecanic repara orice masina indiferent ce marca este.

Deci vrei sa arati ca ai dodge laughing tu crezind ca cine stie ce OZN ai avea, este o masina care oricare alta, sa nu zic banala.
Cind vezi pe cineva care vine cu intrebari de genul asta, ce ai mai putea spune, zii si tu?
Piuteai frumos sa vii sa spui ce Dodge ai, nici nu ai spus ce model ai, dar indiferrent ce ai avea, spuneai simplu, ca tiai tras dodge si ca vrei sa fii auzit si de altii, aia era tot.

Cum sa vii sa spui ce service schimba, repara frine la masini americane laughing ca si cum masinile americane ar fi nu stiu ce navete spatiale si nu se repara asa oriunde.
Pur si simplu cazi in ridicol cu intrebarea asta, este o intrebare fara rost.Frinele la masina aia si la orice masina le poti schimba oriunde, absolut oriunde, si tu acasa daca ai ceva indeminare si scule.

Ar fi mai bine sa chemi pe aia 4 ce spui laughing sa te ajute sa schimbi frinele la masina aia, era mult mai eficient, decat sa iti pierzi timpul sa raspunzi rahaturile ce ai spus.