| SoroiuRamonaIrina a întrebat:

Buna ziua! Daca mi s-a suspendat permisul si am dovada valabila pot obtine proba practica pentru cat E?

6 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Nu cred trebuie intrebat oricum acum depinde si dovada cat timp e valabila intreaba la politie

| norisorulpufos a răspuns:

Bună!
La proba practică trebuie să prezinți permisul și buletinul.
Totuși intreabă la scoală dacă vei putea da examenul.

| DonMoldo a răspuns:

Atat timp cat ai permisul suspendat nu mai poti conduce nici o alta categorie si nici sa faci scoala sau sa susti proba practica in vederea obtinerii unei noi categori

| SoroiuRamonaIrina explică (pentru DonMoldo):

Da chiar nu se poate dar am facut contestatie mi-am recuperat permisu si azi am avut ex si am trecut cu bine

| AlexandraAle121 a răspuns:

Buna!
Sunt la poliție. Nu poți obține din nicio categoria dacă ai permis suspendat.

| Simpatic a răspuns (pentru AlexandraAle121):

Pentru ce te-au luat?winking

fii atenta ca acum apare maestrul lupica27 cu celebrul lui banc:

bula era la puscarie si a sunat-o pe maica-sa de acolo.
-mama sunt la puscarie!
la care maica'sa ii zice:
- vezi sa fii cuminte acolo, sa nu cumva sa te dea aia afara!