| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua!
Doresc și eu un răspuns de la cineva avizat : am instalat o navigație auto pe un sandero din 2020 și la pornirea mașinii se aude un scârțâit la ventilatorul navigatiei timp de 20-30 de secunde. Menționez ca asta se întâmplă la prima pornire, dimineața, pe parcursul zilei nu se mai aude. De ce se întâmplă fenomenul?!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu masina in service auto si vezi ei ce spun.

| VoidEternal a răspuns:

Se aude doar de când ai pus navigația?

| siriusblack98 a răspuns:

Face asa in momentul in care este rece si primeste curent iar ventilatorul navigatiei se pune in miscare. Nu e nimic grav.

| KovacsB a răspuns:

Daca stai cu lupul inveti sa urli, asa si cu navigatia. Pune-o pe o masina occidentala sa vezi ca nu mai scartaie.