| KeepitSimple a întrebat:

Buna ziua! In atentia cunoscatorilor de motociclete. Am 14 ani si pana la sfarsitul lunii august s-ar putea sa-mi cumpar un motocross/dirt bike si as vrea sa aflu parerea voastra despre un cross de marime medie ( Lungime 165cm * Latime 65cm * Inaltime 1.15cm) Bemi Bashan cu motor de Loncin 150cc, un singur cilindru, racire pe aer, in jur de 12 cp, viteza maxima 110km/h, 4 timpi, 4 viteze, 2 amortizoare hidraulice fata, frana disc fata/spate, autonomie 400km, rezervor 7L, transmisie pe lant, cadru din otel, totul la 650E. Nu am gasit cross atat de ieftin, pentru ca desigur erau mai performante, dar nu am destui bani sa-mi cumpar un ktm sau ceva de genul second-hand care costa minim 1200E, iar acesta nou nou pentru 650E am garantie 1-2 ani. Mentionez ca eu o sa-l tin la tara si o sa merg cu el prin padure si pe camp si o sa fac off-road deci o sa o fortez ceva, dar nici nu o iau de performanta ca sa fac sarituri cu ea sau sa particip la curse. Astept parerea voastra, daca sa merita sau nu sa iau una si ce informatii mai aveti despre motoarele LONCIN, daca stiti ceva. Multumesc anticipat, dau funda si vot. Link-ul cu motorul >-http://www.vand-atv.com/......c-650.html

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Bemi Bashan cu motor de Loncin 150cc este intr-adevar extrem de ieftin dar problema va fi ca acea garantie o ai la Arad si mergi cu el de iti ies ochii si dai mai mult pe transport decat costa o piesa, si imediat cum ai schimbat tu o piesa la el oricat de mica ai pierdut garantia. Deci or dai pe transport cateva milioane pe luna fiindca dupa 3 luni automat in fiecare luna te duci cu el in service e foarte prost din punct de vedere al fiabilitatii desii performantele sunt ok! Daca alegi sa schimbi tu o piesa si pierzi garantia aceiasi poveste bagi in piese cat nu a costat el initial in jur de 800 de euro ca sa pui ceva ok nu chinezesc pe el, si abia dupa aceea voi merge fara probleme cu el deci nu il recomand, parerea mea este ca mai bine sa astepti si sa mai strangi niste bani dar este alegerea ta eu doar ti-am spus ce probleme vei avea cu modelul!

1 răspuns:
| FaNYsh a răspuns:

Baga danny_zaitz Y! M, vreau sa te intreb ceva.