| Mariuswp2 a întrebat:

o persoana cu resedinta in Romania poate sa conduca in Romania autovehiculul detinut de o persoana(parinte) cu resedinta in alta tara, inmatriculat acolo si cu toate actele in regula si platite la zi?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate sa conduca, daca ii este incredintat printr-un act - contract de comodat (imprumut gratuit de folosinta), procura sau alt act echivalent. Bineinteles ca trebuie sa aiba permis de conducere de categorie corepunzatoare, ITP valabila si asigurare RCA.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat masina are toate actele in regula poti sa o conduci