| Jipa95 a întrebat:

Se poate configura servo directia daca am de gand sa achizitionez o dacia logan noua? Am de gand sa cumpar un logan nou, dar nu vreau servo directie pe el. Sau vine standard din fabrica?

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Este echipament standard, dar dacă găsiți un service bun o puteți scoate!

| Liviu a răspuns:

Cred ca da, poti sa o iei 'coaja' cum se zice, sau cu ceva utilitati.Acum depinde, vezi tu... si de pret, dar o mica curiozitate, dc fara servo? toti vor cu servo, condus mai usor, nu tragi de nebun sa iti iasa plamani laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai fabrica masini fara servo de ani buni. Nu stiu cine si ar dori asa ceva si de ce. Nici nu cred ca iti trece itp fara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu stiu sigur daca se gasesc fara servodirectie, dar de ceva, se poate renunta la ea usor, dupa achizitionare.
Se gasesc casete de directie 100% mecanice.
Vezi pe www.dacia.ro sau la cel mai apropiat dealer

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Vine standard acum si pe Logan. De ce ai scoate-o insa? E mult mai misto cu. Daca vrei senzatii tari ia un Logan SH fara, cred ca gasesti chiar si din 2013-2014.

andreia67
| andreia67 a răspuns (pentru suntserios):

ITP trece, pai masinile fara servo din fabricatie ce fac? Servo nu e trecut nicaieri in CIV, teoretic poti sa o scoti dar nu vad rostul, e ca si cum ai spune ca nu vreau masina cu ECU si injectie ca erau mai bune alea cu carburator, delcou si avans vacuumatic. Pe naiba, erau dezastru fata de astea "electronice".