| CevaCeNuStiu a întrebat:

La dacia lodgy are servo directie din fabrica sau la optionale poti sa pui? Va rog sa raspundeti sincer

Răspuns Câştigător
| marcous a răspuns:

Are servo si ABS din fabrica.

16 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Da, chiar și cele mai ieftine variante, fie benzină sau diesel, sunt dotate standard cu ABS și direcție asistată hidraulic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice masina care se vinde in UE are servodirectie standard

| Florian20405 a răspuns:

Da are! Insa e o masina de rahat... dacia!laughing Sper ca te-am ajutat!

| marcous a răspuns (pentru Florian20405):

Poate ne si explici de ce este o masina de rahat Dacia.

| Florian20405 a răspuns:

Marcouswinking dacia e tot dacie arata-mi tu ca e mai buna dacia decat astea nemtesti,Audi,Mercedes, Bmw, Volkswagen, Skoda, Seat etc...si imi iau dacia ...eu am vrut sa zic in comparatie cu nemtoaicele

| marcous a răspuns (pentru Florian20405):

In primul rand este o diferenta enorma de pret intre o Dacie si cele sus mentionate de tine. Ma indoiesc ca ai tu bani de Mercedes...
In al II-lea rand, prefer oricand o Dacia Logan dn 2007-2008 care are 50.000 km la bord decat un Mercedes din 90 si ceva troncanit, alergat de toti cocalarii si care scoate fum ca un trabant. (nu mai vorbim de piesele care cad de pe el)
Daca era asa un rahat de masina, nu mai erau Loganuri pe Taxi cu sute de mii de km la bord... Este o masina cu care-ti faci treaba, nu este o masina de fite care sa coste cat un apartament.

| Florian20405 a răspuns:

Logan rezistent? mai rezistent decat VW sau Skoda in nici un caz, dar iti spun eu un secret loganurile care sunt taxi calmo calmo se schimba set motor 100.000 laughing) injectoare(diesel) totwinking.De tabla numai vorbesc in 3-4 ani la astea noi logan apare rugina.Iti dau un exemplu un vecin si-a luat logan nou, de la Dacia, dupa o luna nu a mai pornit pretenas l-a luat pe platforma avand probleme la motor.Deci mai bine un mergecedes din 91-92 care stiu ca e cat de cat intretinut decat un jaf de logan!winking am detinut logan timp de 3 luni dupacare l-am vandut.

| marcous a răspuns (pentru Florian20405):

Eu am un Logan din 2007. N-am schimbat decat consumabile si nu am pata de rugina pe el. Motorul merge ca nou.

| CevaCeNuStiu explică (pentru Florian20405):

Du-te ma jaf e Vw din 90 91 decat o masina noua zici tu asta

| CevaCeNuStiu explică (pentru Florian20405):

Si eu am un logan din 2009 si nu mam plans pana acum de nimic de la motor sau asa. Daca stii sa intretii o masina sau alt cv o intretii care e diferenta dintre o masina intretinuta si alta tot asa.Ce ca are viteza alta? Asta iti place sa intri intr-un parapet sau alt cv si so fermi si dupa sa te plangi vezi ca eu am intrebat politicos despre masina Dacia Lodgy nu cred ca tiar place sa pui o intrebare la fel si sa-ti raspunda cineva ca tine.

| Florian20405 a răspuns (pentru CevaCeNuStiu):

Du-te ma? iti arat un golf 2 ca-ti face cacatu de logan? si ca la tabla nu a dat rugina?

| Florian20405 a răspuns (pentru CevaCeNuStiu):

Daciotii in totdeauna si-au laudat puii laughing) nu am zis ca nu-i buna anonimule tongue am zis ca nu se compara cu masinile fabricate in Germania asta nu poti contrazice

| Florian20405 a răspuns:

Tu.Dar ff rar am un prieten care are logan si merge bine tot asa anul ca al tau 2007 1.5 dci merge bine dar nu e vanos.Concluzie loganu e bun la intretinere si poate consum in rest nu vad multe la el.Ne lungim oricum sa ai bafta cu el!

| marcous a răspuns (pentru Florian20405):

Nu este foarte rar. Unde lucrez eu este plin de loganuri MCV folosite pentru a cara marfa. Desi au fost rulate pe toate hartoapele patriei merg ca noi... Si aici vorbim despre carat marfa.
Nu stiu cat de inapti sunt cei cu care ai vorbit tu, dar ar trebui sa-ti pui niste semne de intrebare daca nu poti conduce si alte masini in afara de cele nemtestiwinking Sa te vad intr-o Dacia 1310 sau intr-un Matiz. Un sofer adevarat conduce orice fara sa strambe din nas.
Ca tu vrei fite asta e altceva, dar nu spune ca Loganul este o porcarie in necunostinta de cauza atata vreme cat multi isi fac treaba cu ea fara probleme.
Daca era asa proasta, nu mai dadeau nemtii buzna s-o cumpere.
P.S: DCI-ul din 2010 de 90 de cai este mult peste cel vechi (care recunosc ca este foarte puturos)

| Florian20405 a răspuns:

PS: Dacia nu e o masina buna.Iti spun eu am avut de toate neamurile chiar si Renault care e mai buna decat dacia, si nu sunt foarte fiablie etc.Ai dreptate daca esti sofer adevarat mergi cu orice masina, insa nu prea recomand daciawinking mai bine ceva nemtesc sau japonez (cele mai bune din lume) secound decat dacia noua, si nu sunt numai eu de aceasta parere, mergi si tu cu ceva nemtesc si o sa vezi care e diferenta dacia vs audi/vw tongue

| IAliveInHell a răspuns:

tongue