| KaPy2 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am o drujba,un stihl ms291, o detin de 3 ani,anul asta nu mai functioneaza in parametri normali,am fost la service autorizat si imi spun ca drujba merge in parametri normali,am schimbat filtru benzina si bujie, am curatat carburatorul si cand e in sarcina da sa moara sau cand o tin in frana da sa plece dar ingatuie si in sarcina la fel taie 2-3 secunde apoi ingatuie, sta la relanti normal in turatie maxima la fel porneste repede dar numai in sarcina nu functioneaza normal, precizez ca a fost la service autorizat pentru reglaje si ce am schimbat

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Filtru de aer cum este? Pe ala l-ai curatat? Nu ai spus nimic ce filtru de aer.Fraa aer normal ca moare.Dar aia daca ai dus-o a r fi stiut poate, dar se pare ca nu-s interesati sa faca treaba buna.Ar trebuie sa aiba un lem acolo si so probeze asa se face normal, sa arati omului uitefrate merge taie e buna.Asa ai dus-o gata tiam facut-o, poate n-au facut nimic, tiau luat banii si tu la fel ai ramas, dar cu banii luati.laughing Ar trebuie sa mergi la ei si sa le spui ca faci reclamatie la Stihl la compania mare sa vezi ce or sa zica si chiar fa-o, cauta pe net si scrile alora.Scula ce ao ai este undeva intre una de casa si una profesionala, deci ai dat banii pe ea si stihl nu lasa oamenii asa nemultumiti.Intra pe net la stichl.ro si scriele la aia, spune-le ce meserioasi au in teren si ca tu renunti la firma lor si mai spui si la prieteni, o sa le faci reclama proasta daca nu-s capabili sa iti repare o s cula, adica scula lor nu zici de alte branduri.Pai daca nu is in stare sa repare o scula pentru care is pregatiti la cei mai plateste. Fale reclamatie, eventual scriele si review pe internet, nu trebuie lasati asa, omu trebuie sa spuna cel doare ca sa vada si altii si asa firma va lua masuri sa remedieze sa iabe oameni calificati ca clientii lor sa fie multumiti.Asta este o firma mare si f cunoscuta deci te asigur ca o sa ia masuri, daca oamenii fac reclamtii. Daca aia din RO nu iau masuri scriele alora la firma mama, lasi acolo ceva scris.

| Gabriel12567 a răspuns:

Daca cantitatea de ulei si benzina e tot aceeasi iti recomand sa cureti toate pisele cu benzina si dupa aia sa arunci o privire la piston sa nu fie zgariat la pompa sa nu fie stricata, sau daca nu reusesti sa faci ceva cu ea, mergi la o alta reprezentanta sa iti curete drujba in totalitate, poti incerca si cu un carburant mai tare benzina de 99 si 20 ml de ulei stil rosu la un litru...