| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu o drujba stihl ms291 de la un distribuitor stihl autorizat,am desfacut drujba sa ma uit pe motor,scria stihl,toba,filtru aer,capac care tine laba,lama lantu piulitele,mai putin carburatorul scria zama china,de ce are carburator china?straight face,are compresia buna,motoru toarce frumos in sarcina al fel, dilema este urmatoarea de ce este carburatorul ala?straight face

Răspuns Câştigător
| parvuconst a răspuns:

Pantru ca acolo are sediul distribuitorului de carburatoare Stihl

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca acolo este fabricat.Ce te mira? Daca merge bine ce mai conteaza?

| KaPy2 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai pe tot scrie stihl si pe carburator nu...

| darrio2007 a răspuns (pentru KaPy2):

Te gandesti ca s-a facut vreo smecherie? Cineva sa fi inlocuit carburatorul? Poate ca da.

| KaPy2 a răspuns (pentru darrio2007):

Da...

| darrio2007 a răspuns (pentru KaPy2):

Vezi ce scrie si in acte.Te duci la OPC cu ea si cu toate actele ei(inclusiv bonul de casa)si faci reclamatie.

| KaPy2 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai pe acte scrie stihl, dar m-am impacat cu ideea ca are sediu stihl in china..., oricum multumesc frumos de raspunsuri

| darrio2007 a răspuns (pentru KaPy2):

Cu placere.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Chinezii fac lucruri exceptionale, numai vaporenii strica totul si sunt luati ca reper; daca o ai in garantie ce mai conteaza!