| Albert430 a întrebat:

Buna ziua TPU! Detin un BMW 430i, 2.0 benzina, stock. Doresc sa-mi achizitionez si sa-mi montez pe masina o toba finala de BMW M4. Credeti ca este posbil sau am mai multe de schimbat?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Vorbim de toba finala noua OEM de M4? daca da cred ca este mult mai scumpa decat toba ta originala si nu vad rostul, pentru ca M4 va face oricum mai mult "vrum-vrum" deoarece turbo, motor diferit etc
Depinde ce suma de bani ai, daca esti instarit mergi pe o finala dedicata de la branduri precum : Akrapovič, Milltek sunt printre cele mai scumpe din lume...
Daca nu mergi la pilot (in Pitesti) si le ceri sa-ti faca una custom care se monteaza plug and play adica sa-ti reproduca si flansa acolo unde este cazul, ca in caz de ITP si orice altceva sa o poti pne oricand pe cea stock, astfel cu toba finala custom iesi la jumatate din pret fata de una DEDICATA pentru modelul tau.
Desigur ca este de luat in calcul si cea de M4 despre care nu stiu mare lucru dar poti afla de ce brand este facut, banuiesc ca tot de REMUS, BORLA sau alta firma cunoscuta in domeniu doar ca aici este considerata oem pentru M4.