| Ion_Aurora_1981 a întrebat:

Bună ziua. Vă rog cod de culoare la Ford focus break 2001.
Serie WFONXXGCDN1B18959
Vă mulțumesc

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te duci la laboratorul de vopsea cu poze ale placutei de la motor, si cea de la usa stanga/dreapta, nu mai stiu exact, impreuna cu un element de culoarea masinii (usita de la buson, sau un maner).
Cei de acolo vor sti sa identifice codul, nu ai de ce sa faci tu asta.

| Ion_Aurora_1981 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc, dar doream codul că sa comand un spray, am de făcut mici reparatii.

| relian a răspuns:

Ce arati tu este VIN, nu serie.Asta am gasit numa asa la o cautare pe google.Eu am un website dar este pe North America, acolo am detalii foarte multe, spune si culoarea exterioara si interior si orice, si pe coduri, si culoare, in sf dar e pe america.Incearca tu sa cauti pe net scrii VIN decoder info, ceva de genul asta si gasesti. Daca nu intrebi la reprezentanta ford aia sigur stiu, suni la aia, cauti un nr pe net de la orice reprenzentanta ford, suni siti zice culoarea codu culorii la raia ta.Eu datele astea le-am gasit, nu stau sa rascolesc acu netu pentru tine laughing
Manufacturer: Ford Werke AG
Manufacturer Address:Koeln-Niehl Germany
Make:Ford
Model:Focus
Body:Wagon
Drive:Front-wheele drive
Number of Seats:5
Number of Doors:5
Steering:Left Hand Drive (LHD)
Steering Type:Steering rack
Length (mm):4454
Width (mm):1702
Height (mm):1447
Weight Empty (kg):1076
Engine Cylinders:4
Engine Cylinders Position:Inline
Engine Position:Front, transversely
Transmission:Manual/Standard
Number of Gears:5
Air Conditioning:Manual Air Conditioning
ABS:1
Production Started:2001
Production Stopped:2005
Check Digitbig grin
Model Year:2001
Plant Country:Germany
Sequential Number:B18959