| razyorijinal a întrebat:

Ca sa fie schimbat un permis de conducere expirat in anul 1990 se urmeaza procedura obisnuita?
a) act de identitate (carte de identitate, buletin), în original şi copie;
b) fişa posesorului permisului de conducere, completată prin dactilografiere sau olograf şi semnată;
c) certificat medical pentru conducătorii auto;
d) chitanţa care să dovedească plata contravalorii permisului de conducere;
e) adeverinţa eliberată de unitatea de poliţie pe raza căreia s-a produs pierderea sau furtul permisului de conducere şi dovada declarării nulităţii permisului de conducere pierdut sau furat, în Monitorul Oficial;
f) permisul de conducere, dacă acesta a fost deteriorat sau are termenul de valabilitate expirat.
?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| DataSoft a răspuns:

Exact