| sNukki a întrebat:

Ca sa pot sa inmatriculez o motocicleta Yamaha TZR-50 am nevoie si factura/procesul verbal de vanzare-cumparare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de contractul de vanzare-cumparare ori factura. Daca nu poti avea unul dintre aceste documente, din diferite motive (bineinteles nu din motiv de furt), atunci ai nevoie de o declaratie pe proprie raspundere, autentificata de un notar public, ca ai dobandit-o in mod legal, prin cumparare de la... si ca nu este furata. Numai bine!

1 răspuns:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa ai factura, daca nu contract de vanzare cumparare sau declaratie notariala legalizata, ca ai cumparat motocicleta de la persoana x in data de... si asta e tot!