| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa asigurarea CASCO?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Asigurarea casco se plateste in functie de anul de fabricatie, in felul acesta se evaluiaza masina si capacitatea cilindrica a motorului, mai nou am auzit ca sar tine cont si de localitatea in care domiciliaza detinatorul auto.

| Irina a răspuns:

Difera de la masina la masina, principala variabila este pretul la care e estimata masina. poti cauta simulatoare pe internet dar poti merge si la sediile asiguratorilor sa iti faca un calcul.

| ciumpalaku a răspuns:

Cam 5%/an din valoarea masinii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://209. 85. 135. 132/search? q=cache:yM1PR43lJNcJ:...clnk&gl=ro

| angella1972 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica a motorului, de anul de fabricatie cred, si stiu ca scade de la an la an daca nu ai avut evenimente nefericite cu masina respectiva. da clic pe asigurari.ro si gasesti si tarife calculate la tipul masinii tale

| andreea3216 a răspuns:

Pretul unei asigurari CASCO poate sa difere in functie de mai multi factori, de principiu ar trebui sa fie cuprins intre 3-5% din valoarea masinii.