| DianaPp a întrebat:

Cine stie cat costa orientativ asigurarea casco pe un an? Cei care aveti masini si asigurare Casco. cat platiti pe un an?

Răspuns Câştigător
| hashu1985 a răspuns:

Pai Ford focus 1.4 cu variante medii de dotare era atunci NOUA undeva la 13.000-15.000 euro (cred), la fiecare an trecut valoarea masinii se recalculeaza in minus medie 5% pe an, deci casco o evalueaza undeva la 9-10. 000e(chiar daca valoarea ei la revanzare acum e de 5000-5500 maxim.Acum valoarea la casco e aproximativ 5-6% din astia 9-10.000 pe an, reiese casco undeva la 25-30mil pe an

4 răspunsuri:
| hashu1985 a răspuns:

Depinde de masina, de cat de veche e si de valoarea ei de achizitie de noua. Zi ce ai si pot sa-ti fac un calcul orientativ

| DianaPp explică:

Am vazut pe net moduri de calculare. ford focus din 2008. 1.4. nu am foarte multe date. pentru asta trebuie sa ma uit pe acte. ma interesa sa vad cam cat plateste cineva cu asigurare casco.

| hashu1985 a răspuns (pentru DianaPp):

Pai Ford focus 1.4 cu variante medii de dotare era atunci NOUA undeva la 13.000-15.000 euro (cred), la fiecare an trecut valoarea masinii se recalculeaza in minus medie 5% pe an, deci casco o evalueaza undeva la 9-10. 000e(chiar daca valoarea ei la revanzare acum e de 5000-5500 maxim.Acum valoarea la casco e aproximativ 5-6% din astia 9-10.000 pe an, reiese casco undeva la 25-30mil pe an

| DianaPp explică:

Da. asa banuiam si eu. multumesc mult!

| Klnflorin a răspuns:

Pe http://www.rca-activ.ro/asigurare-casco.html
gasesti informatii despre asigurare casco