| Valentin2233 a întrebat:

Cam cat m-ar costa sa aduc o masina din america in Romania cu avionul? sau cu vaporul o pot aduce pana la intrare in eu? ca de acolo ma descurc eu ma costa peste 3000euro

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Dar unde esti in america? Cu avionu nu poti aduce masini.Se duc cu vaporu din NY unde trebuie sa o duci tu, apoi o pui acolo pe vapor pana in Amsterdam si apoi de acolo o duci pe roti o conduci.Nu stiu daca tio aduce careva pana la constanta, s-ar putea dar cred ca dureaza balamuc.Cit te costa? Nu stiu acum dar poti intreba la firma aia siti zic aia cit costa.Stiu ca dus cineva acum vreo 5-6 ani sia era vreo 1500$. asta NY -olanda.Si nu cred ca pe aici stiu oamenii ce preturi au aia in america. eventual cauta o firma care transporta si pe aia trebuie sa-i intrebi.Sau nu stiu mai sunt care au adus dar nu cred ca aia stau pe TPU.Dar cu 3 mii de euro cred ca o aduci fara probleme.Pai zii unde si cand si tio aduc eu, dar imi platesti biletu de avion de aici pana in Olanda, acolo iau masina si tio aduc in tara si asa ma scot si eu cu o vizita pe acolo.laughing

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe langa plata transportului sa o aduci cu vaporul in Europa si apoi sa o duci in tara, ai nevoie de facut acte de import in Romania, unde platesti taxe vamale, TVA, inregistrarea masinii in Romania si restul.

| mgtow a răspuns:

Contacteaza DSV sau MAERSK si ei se vor ocupa sa iti aduca masina, aia le baga in containere si le duce oriunde ti se scoala ***