| alalal a întrebat:

Cam cat m-ar costa un vopsit de masina?(vopsea+manopera)

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Minim 2500 lei, fara reparatii caroserie. Si mai depinde de nuanta vopselei. Daca e una care se obite din combinatia altor culori e mai scump.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In service-uri mecanicii stabilesc pretul in functie de gradul de degradare al vopselei si de nevoia eventualelor retusuri.Dar se,, invart,, in apropierea sumei de 1000 de euro.Sigur nu poti sti decat la fata locului.

| Alicezzz a răspuns:

Se invarte cam la 1000 si ceva de euro, acum depinde de masina si calitatea la vopsea, plus daca masina mai necesita,, retusuri,, inainte de a fi vopsita, mie pentru un A6 mi-a cerut 1300 de euro anul trecut, retusuri nu necesita, deci doar pentru vopsea si manopera, dureaza cam 2 sapt pana este gata, mergi si tu la un service auto si o sa iti spuna exact dupa ce vede masina!

| adywow a răspuns:

Cam 40 milioane stiam eu happy

| boss97 a răspuns:

Vopsirea masinii costa cam cat a costat masina.

| DyaBonnet a răspuns:

Depinde de masina si de ce vopsea ai pe ea...cea metalizata e mult mai scumpa si acum sunt cele pe baza de apa, care sunt destul de scumpe. daca ai o masina ce nu e prea pretentioasa ca si culoare, stiu si eu, un alb ma gandesc, sunt sigura ca n-o sa te duca 1000 de euro tongue