| WayhaughtK a întrebat:

Cand schimb vitezele la masina, mai intai las ambreiajul si apoi calc acceleratia?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sper ca nu ai permis.

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Word laughing nici nu ar avea cum sa schimbe vitezele la ce stie el acum.

| sierra1 a răspuns:

De fapt succesiunea e : calc ambreaj, sch viteza, las ambreaj și simultatn calc acceleratia. Dar precis ai un instructor să-ți ARATE cum se face. Dacă n-ai, ia-ți

| sierra1 a răspuns:

Deci ai aplicat ce zice lumea pe aici?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ai facut scoala de soferi? Sau acum o faci pe TPU. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După ce ai schimbat?
în timp ce lași ambreiajul accelerezi, trebuie sa le sincronizezi

| maury a răspuns:

In timp ce calci ambreajul schimbi vitezele!

| spritecombat33 a răspuns:

Nu ca să schimbi viteza trebuie sa ai ambreiajul călcat la maxim. Și după lași ambreiajul ușor și apeși accelerația ușor