| PavalacheCristian a întrebat:

Care a fost pretul initial la un golf 4 in 2001?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Golf 4 a fost una din cele mai urate modele produse din gama respectiva acum e vechitura

| Sn4k3 a răspuns (pentru mgtow):

Asta a fost pretul?

| Simpatic a răspuns:

Pretul exact ti-l poate da cei care se ocupa cu asigurari casco si nu numai, ei au niste cataloage online licentiate in care apar aceste preturi, si se face si pe baza de VIN ca asa stii ce avea masina pe ea, ce echipare etc
Eu nu pot sti dotarile exacte ale acelui golf si nici daca e pe benzina sau diesel etc dar iti pot spune estimativ ca si cost de nou undeva intre : 14.000-20000 euro asta pentru ca am vazut ca in functie de echipare si motorizare un golf 5 varia ca si preturi intre 14.000 si 27.000 euro cand erau noi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In Romania, cam 4 sezoane de subventii APIA, un credit de la bunica, 5 ani de mancat mamaliga cu ceapa, si 4 luni de contract la capsuni in Spania.
Nu sunt sigur, dar cam asta era regimul "intelectualilor" care si-au luat aceasta formidabila masina, buna la orice, care exceleaza in nimic.

| Sofer a răspuns:

15.000-20.000 euro aproximez ca ar fi fost. Nu am găsit informați relevante dar prețul poate sa fie mic/mare în funcție de motor și dotări.

Răspuns utilizator avertizat