| 12Gabriela3456 a întrebat:

Care e cea mai buna marca de masina si in general masina? Nu conteaza pretul...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Volvo! Este una dintre cele mai solide si mai serioase marci de masini, recunoscuta in lume pentru cat de buan este dar si pentru gradul inalt de protectie pe care-l confera soferului si pasagerilor.

| johnnny123 a răspuns:

Este ca și cum ai întreba care este cea mai bună mâncare, cea mai bună pictură sau cea mai bună melodie. După ce criterii poți determina asta?

Nu există o "cea mai bună" marcă de mașină. Poți să afli care este cea mai bună numai după un anumit criteriu foarte clar determinat: cea mai rapidă, cel mai bun consum, cea mai bună accelerație, cele mai reduse emisii, etc.

Dar nu poți să determini care este "cea mai bună marcă" la modul general.

Pentru că, până la urmă, pentru fiecare om cea mai bună mașină este aia pe care și-o permite și care-i satisface necesitățile.

Ce sens are să spui (de exemplu) că Bugatti Veyron este cea mai bună mașină dacă 99. 99999% din populația planetei nu-și permit acea mașină, și în plus nu este absolut deloc o mașină practică?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Parerea mea, Honda...bine, eu ma declar indragostit de Honda. :)
http://www.motors.co.uk/used-cars/honda/civic/trim/type-r-gt/colour/blue/

| Alex007xD a răspuns:

Nu exista asa ceva.
La lux, Mercedesul e pe primul loc (chiar daca cea mai luxoasa masina din 2017 incoace a fost declarata bmw seria 7, marca Mercedes ramane pe primul loc.)
Cele mai solide masini sunt facute de Volvo.
Pentru interior si tractiune, se pune Audi.
Pentru reputatie, vanzari, drift, sport, BMW e pe primul loc (Are un profit de aproape 20 miliarde de euro mai mult decat Mercedes-Benz, care e pe locul 2 in lume).
Pentru viteza, cum stim cu totii: pe primul loc Bugatti Chiron, locul 2 Koenigsegg Agera R iar pe locul 3 Bugatti Veyron.
Iar in sfarsit pentru acceleratie, Nissan GTR. Japonezii au reusit sa faca cea mai rapida masina in 0-100 km/h (stock).
In general, cele mai bun masini din lume sunt cele nemtesti.