| awspam a întrebat:

Care e diferenta dintre turbosuflanta diesel si benzina?

5 răspunsuri:
| Habar2525 a răspuns:

Benzina nu se bea
Diesel tot nu se bea
Turbosuflanta tot nu se bea
Am ajuns la concluzia ca e aceeasi chestie pentru ca nu se pot bea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Turbosuflantele sunt la fel, pot diferi mici aspecte ce tin de constructie, ori parametri de functionare.
Drept dovada, conversiile turbo din garajele improvizate se faceau cu turbine cumparate din dezmembrari, de la motoare diesel, si se montau pe motoare pe benzina.

| Panamax a răspuns:

Sunt identice.

| awspam explică:

OK dacă sunt la fel de ce mai trebuie calibrate în funcție de moto?