| kyttyna a întrebat:

Care este cel mai mare scuter?

2 răspunsuri:
| TenZo a răspuns:

Cel mai puternic scuter din lume este Aprilia care a lansat scuterul SRV 850, care este cel mai puternic din lume. Vehiculul este insiprat de modelul anterior Gilera GP800, care si el a fost, la vremea lui, cel mai puternic si rapid vehicul de acest gen creat vreodata.
Aprilia SRV 850 dispune de motor de 55, 9 kW (76 CP, 830 cmc) cu injectie cu aprindere electronica si patru valve pe cilindru. Vehiculul este foarte stabil, gratie greutatii reduse si a faptului ca transmisia se invarte in directia opusa celei de inaintare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aprilia