| miriz a întrebat:

Care este modul de procedura pentru pornirea a unui motor disel 2000 dupa suspendarea masinii, cauza unei defectiuni,prin care motorul nu poate porni,aparand martori de suspendare si aprinderea semnului de ulei in bord. motoul vrei sa-l pornesti, porneste, dupa1 sec se opreste.

1 răspuns:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Probabil trebuie resetat computerul de bord.Scoateti bornele de la baterie pentru 10-15 min apoi verificati martorii.Motorul sa aiba ulei!