| Gh0sT_7715 a întrebat:

Care este viteza maxima care o poate prinde o motocicleta?

Răspuns Câştigător
| SebySZ a răspuns:

Cea mai rapida din lume este Asphaltfigters Stormbringer care prinde peste 320KM/H si care dezvolta pana la 280 CP

9 răspunsuri:
| emoboy a răspuns:

Acabion este cea mai rapida care se fabrica, care atinge 550K/h! Dar mai sunt motociclete facute de oameni pentru concursuri ca ating 560km/h!

| rossi46 a răspuns:

Recordul mondial de viteza pentru un vehicul pe 2 roti este de 580.833 km/h stabilit de Rocky Robinson in 2008 insa "motocicleta" nu are nicio asemanare cu una obisnuita iar pozitia de pilotat este asemanatoare cu pozitia pe care o are un pilot in masina de F1.
Cele mai mari viteze le inregistraza motocicletele de Moto GP, recordul pe circuit fiind de 349.288 km/h stabilit de Dani Pedrosa. Aceasta viteza a fost atinsa pe linia dreapta a unui circuit, linie ce are aprox. 1000 m. In teste neoficiale pe portiuni de drum intinse, motocicletele de Moto Gp depasesc cu usurinta 400 km/h (Casey Stoner a reusit cu Ducati 416 km/h). Ca motociclete de serie am vazut un 345 km/h cu o Hayabusa

| vader a răspuns:

Viteza maxima pe care o poate prinde o motocicleta (indiferent de marca, motorizare...) este cea obtinuta in cadere libera de la 1835. 657m fara parasuta.

| MikeAlexis a răspuns:

Undeva pe la 300 km/h

| Sasha22 a răspuns:

Cea mai rapida motocicleta din lume se numeste Y2K ce are motor de elicopter de armata.este produsa de americani si este foarte foarte rapida.atinge 400km/h! Uite si un filmulet. http://video.cere.ro/video-Auto+Moto-Y2K+prezentare+-550.html

| XxSweetDreamxX a răspuns:

320 Km/h.Mi se pare ca exista si de 400km/h.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

490 asta-i 100%

| iulya_9118 a răspuns:

475 hayabusa... fundita?happy

| iulya_9118 a răspuns:

475 hayabusatongue