| RadulescuValentin a întrebat:

Care ma poate ajuta?
Acum o jumatate de ora am fost la cabinet pentru scoala de soferi si m-a pus sa vad literele.
Si prima data am pus mana la ochiul stang sa vad cu ochiul drept. Cu ochiul drept am vazut 2 randuri.
Si cand am pus mana la ochiul drept am vazut mai multe litere, randuri decat cu stangul. Si mi-a zis sa merg joi pai maine joi sa ma vada doctorul, va fi ceva rau sau nu imi accepta sau ce o sa imi zica sau faca? Stiti cateva ca e prima data cand ma duc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca ai probleme oftalmologice daca ti-a zis sa revii ca s ate vada medicul.
Probabil ca-ti va testa ochii si-ti va prescrie ochelari cu dioptri, ca sa poti sa vezi toate literele din tabela, ca altfel nu ai cum sa iei permis, daca nu vezi perfect cu amandoi ochii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil o să îți zică că ai nevoie de ochelari.

| sweetys a răspuns:

Iti zicea din start ca nu esti acceptat/ apt. Probabil o sa te puna sa iti faci ochelari dupa un control mai amanuntit pentru a-ți stabili dioptriile. Pt a avea permis trebuie sa vezi N% bine. Nu mai stiu care este procentul.

| DonMoldo a răspuns:

Ce l mai probabil o sa fii respins si o sa ti trebuiasca ochelari dar te invat ceva ( nu recomand ). Cand intri in sala acolo memoreaza ultimul rand de litere de obicei pe ala te pune sa l citesti

| suntserios a răspuns (pentru DonMoldo):

Stii ca sunt ecrane acum care afiseaza altceva de fiecare data, in mai toate cabinetele

| Bebe22 a răspuns:

O să îți spună că ai nevoie de ochelari dacă nu vezi bine acolo dar vorbeşte cu instructorul tău că poate bagă el o vorbă bună dacă te descurci la condus fară ochelari

| suntserios a răspuns (pentru Bebe22):

Cui sa bage o vorba buna?