| anonim_4396 a întrebat:

Care motoare sunt mai bune, chinezestile sau japonezele?

10 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Dat fiind faptul ca nu prea vedem pe sosele masini chinezesti in schimb sunt pline de masini japoneze, logic ar fi ca motoarele japoneze sunt mai fiabile.Sa nu uitam traditia japonezilor in motoare (si in cam tot ce fac)!

| VladDu a răspuns:

Japonezi sunt singuri mai buni decat chinezii

| Oprea a răspuns:

Categoric...iti recomand sa conduci un bmw cu motor de 1.6(de exemplu) si o honda cu motor de 1.6... si sa vezi diferenta dintre nemtesti si japoneze(pentru ANONIM). Clar japonezele...pentru ca stie toata lumea cat de prost fabricate sunt produsele chinezesti. Este o mare diferenta intre produse fabricate in china...si produse fabricate in japonia...

Răspuns utilizator avertizat
| Tzuna a răspuns:

Ai auzit de honda si yamaha? ...alea is japoneze... da de motoare chinezesti n-am auzit... poate ca ching-chang-chong, eu zic sa-ti iei unu japonez daca tot iti iei!

| Sofer a răspuns:

O masina japoneze e fiabila si mai buna decat una chinezeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Japoneze din china laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un alt raspuns GERMANELE sunt cele mai bune. Dar nici japonezii nu stau prost nissanurile toyota sau subaru sunt masini foarte fiabile. Dar nu se compara cu o masina germana. Trebuie sa recunoastem ca nemtii sunt cei mai buni la masini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aratati-mi un mercedes care are peste 1000000 de km parcursi.cu acelasi motor( fara a fi schimbat)? cam rare! multe toyota ajung la 1000000 de km.Fiabilitate-termenul care defineste aceasta! clar ca japonezele sunt peste cele nemtesti.

| costel_8548 a răspuns:

Japoneze