| Tudoseee a întrebat:

Care sunt cele mai bune motociclete crusier sau sport touring de 125cc care se gasesc si prin Romania? Cine-mi spune cele mai multe primeste funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Radu921 a răspuns:

Motocicletele cruise sau touring sunt prin definitie niste moto masive, grele dar confortabile la drum lung si cara permit sarcina a doi pasageri cu ceva bagaj. Motoarele de 125 sunt niste "motociclutze" usoare, manevrabile si foarte bune de oras, hai sa zic max de judet pentru ca in afara orasului te depasesc toate camioanele si nu e deloc sigur, poti fi impins in afara carosabilului daca in acel moment vine si ceva din fata pentru ca, camioanele nu or sa franeze pentru tine.
Deci sa revenim, la 125cc, ceva confortabil, gasesti niste chopere simpatice ca Honda Rebel, si de asemenea un all rounder ca Honda CBF125, Yamaha produce de asemenea un echivalent al lui CBF125. Chopere de 125 gasesti si second hand aduse din Italia (de la Gilera) sau din Germania. Touring pursange la 125cc nu gaesti dar poti sa cauti pe net la sectiunea choper sau naked.