| bibi2085 a întrebat:

Care vinde masina inmatriculata Ro, de preferat Constanta, cu pret pana in 2000 euro, stare buna de functionare, motorina, cu an fabricatie mai mare de 1997?

Răspuns Câştigător
| razzvan27 a răspuns:

Un diesel peste '97 bun si pana in 2000 de euro nu o sa gasesti happy poate gasesti o masina cu motor bun si cu celelalte varza, sau invers. daca tii neaparat sa fie diesel si ai numai 2000, te-as sfatui sa te orientezi spre ceva mai vechi, gen opel astra de '93, 94' sau golf 3... te asigur ca o masina buna, diesel, peste 97 si inmatriculata pe RO la banii astia nu o sa gasesti.

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai in banii astia poti gasi un volkswagen Golf 3 diesel sau un logan diesel care sa fie ok altceva nu prea vad ce si fiabil si ieftin. Eu zic sa mergi pe Golf. Daca vrei benzina poti gasi mai multe modele dar motoarele pe benzina nu au o durata de viata asa mare ca dieselurile!

| AndreiC a răspuns:

Eu stiu ca e criza dar trebuie sa intelegi ca ieftin si bun nu prea exista. Eu am vrut sa imi iau motor in banii astia si nu prea am gasit. Daramite masina... Nu zic, gasesti la 2000, dar cand o cumperi trebuie sa schimbi distributia, ulei, filtre, si multe alte porcarii care nu se vad (sa nu mai zic de numerosii senzori de pe la motor pe care unii mecanici ii "anuleaza" cand se defecteaza fara a intelege ca au si aia un rol).

| bibi2085 explică:

Pai in banii astia am gasit o gramada si chiar si bunicele, stare ok,.dar erau toate pe bulgaria, si am inteles ca este o mica problema in acest sens, ca nu tu esti proprietarul masinii pe care o "cumperi" ci esti imputernicit printr-o procura ca sa poti circula cu masina... pana la urma poate fac si asa...desi as prefera o masina inmatriculata in Ro