| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa imi cumpar cat de curand o masina buna, inmatriculata RO, 4 usi, motor pana in 2000 cm3 benzina sau motorina, an fabricatie dupa 2000, hatckback sau berlina... Ce ma sfatuiti? Am uitat sa specific ca am doar 5000 Euro, astept raspunsurile voastre

7 răspunsuri:
| octavian1992 a răspuns:

Te-as indruma spre un bmw 320 diesel 2000-2002 an fab ( sunt posesor de bmw 320) ai mai putea un audi a4 1.9 tdi foarte bune, sau un vw passat, golf. Nu altceva cum ar fi ford, renault sunt masini de oras nu sunt la fel de rezistente. Numai bine!

| Marius92 a răspuns (pentru octavian1992):

Bmw 320 imi place mult, mai ales varianta 2002-2003, dar nu prea sunt incantat de tractiunea spate...Audi A4 deja devine "limuzina" si cam greu de intretinut. Passat este iar o idee buna, ramane sa ma gandesc mai mult la asta. Golful consider ca este putin cam mic in spatiu, desi imi place mult aspectul fizic si motorizarea (nu vreau breack)...Renault nu imi place deloc. Ford Focus si Mondeo am condus si ma incanta cat de cat.

Răspuns utilizator avertizat
| 244bogdan a răspuns:

Eu iti recomand un passat.eu am avut opel si nu am fost multumit de el.momentan am un passat din 2007 1.9 diesel si sunt mai mult decat multumit de el.la consum.viteza stabilitate la curbe...etc.iti recomand pasat.si cel mai bine sa fie pe motorina 1.9 tdi happy

| Marius92 a răspuns:

Gura lumii vorbeste cam multe, m-am interesat de Opel, in special Astra 1.7 diesel 2004 si nu stiu dupa cine sa ma iau. Unii zic ca ar fi o masina buna cu un motor fiabil si consum acceptabil, altii zic exact contrariul, acum depinde si de cine o conduce...Ma gandesc mult la un Wv Passat 2003, chiar daca trebuie sa mai scot ceva banuti din buzunar...ramane de vazut, oricum trebuie sa astept sa se mai ia si zapada asta.

| Ovide a răspuns:

Salut parerea mea sa optezi la carburantul benzina si sa te axezi pe passat parerea mea tiam gasit si una frumusica rau de tot si se incadreaza si in banii tai.Bafta.http://www.autovit.ro/volkswagen-passat-C22620553.html

| Marius92 a răspuns (pentru Ovide):

Imi place pasatul, m-am gandit si eu la varianta asta...ramane sa ma mai gandesc.Merci mult