| redjhon69 a întrebat:

Cat castiga un sofer care transporta marfa de exemplu unul de la fan curier care transporta marfa de la eMAG? ce iti trebuie sa te faci sofer de asta in afara de carnet?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti trebuie doar carnetul de sofer si experienta in sofat. Minim 2 ani parca era.

Pe scurt, te duci si iti depui cv-ul la fan courier, sau la ce firma de curierat vrei. Esti platit cu destul de putin, in jur de 6-7 milioane, dar faci ceva ce-ti place.