| alexuL97 a întrebat:

Cât consumă un alfa Romeo 147, motor de 1.6 pe benzină?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Undeva la 8-8.5 mixt, acum desigur, depinde si de stilul tau de condus.

4 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Si crezi tu ca daca vei cumpara 1.4 motorina vei face mare afacere? Un turbodiesel este un motor complicat, are turbina, EGR, DPF(depinde de model), injectoare (nu vrei sa stii cat costa unul), pompa de inalta, etc. Costurile la piese sunt fabuloase comparativ cu un motor aspirat pe benzina. Pentru o economie de 15 lei/100 km, nu se merita. 147-le cu motor 1.6 ts si cea cu variator si cea fara, este o masina foarte reusita. Atat timp cat are kitul de distributie schimbat, este foarte fiabila.

| cosmin76 a răspuns:

Pai depinde unde ca in Bucuresti bara la bara si 13 la suta pe drumurile nationale si pe autostrada undeva la 7 %

| alexuL97 explică:

Ok, mersi băieți! happy am vrut să-mi cumpăr un alfa Romeo 147. Dar cum sunt începător, o să-mi trebuiască să mă plimb mult laughing asa ca o să-mi iau un 1, 4 motorina happy