| rodicabanu a întrebat:

Cat consuma un golf IV motor 1.6 in 16valve benzina?

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de stilul de condus si daca are cutie manuala sau automata! In oras in medie 10% si afara cam 6%.

| BassHunter13 a răspuns:

Un golf 4 1.6 16V are consum de 10 % din fabrica!

| olixandru a răspuns:

Uite aici istoria acestui model si consumul cu care a iefist din fabrica, atentie in functie de modificarile care le-a avut poate cunsuma mai mult http://www.vipercar.com/....../index.php

| chakuza a răspuns:

Un golf IV 1.4 16v cam 9, 5-10% in oras iar afara undeva la 6, 5%.Iar un golf IV 1.6 16v 11-14%,acum depinde si cum se merge cu ea si de trafic

| Parker a răspuns:

6% (dar ajunge la 8% daca ii dai peste suta).
P.S.Sa stii ca masinile mici de 1.6 cu 16V au un demaraj foarte bun.Nu au viteza maxima foarte mare, dar acceleratia da.

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Cel mai indicat e 1.9 tdi - parerea mea