| darkhell217 a întrebat:

Cat costa un carnet pentru motoped AM?

Răspuns Câştigător
| 23Suiram a răspuns:

Poate fi si cativa ani. Mai bine faci scoala de soferi si il iei pe bune.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti fi mai explicit?
Ce anume te intereseaza, toate costurile cu scoala de conducere, examinare, si permis sau numai strict costul permisului?

| darkhell217 explică (pentru Ioandelasal):

Cat costa in totalitate permisul pentru motopede, deci sub 50cmc

| Ioandelasal a răspuns (pentru darkhell217):

Costul permisului este 68 lei si a examinarii 5 lei.
Cat costa scoala de conducere poti afla interesendu-te la scolile care se ocupa de scolirea candidatilor pentru permisul de categoria AM, este nou si fiecare scoala are propriile preturi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Din ce punct de vedere?
Mergi la o școală de șoferi și vezi.
Permisul nu-l iei pe aranjamente.
Pa, pa.

| prizeFTW a răspuns:

Stai linistit :-J. Ei nu sunt "autorizati" sa ofere cursuri de sofat asa ceva, si cer carnete :-J! Romanian government sucks straight face

| shotys a răspuns:

Eu te invat altceva mai bine dai pentru categoria b poti conduce si mopede si autovehicule, si tot pe acolo iesi cu bani si invatatul, pe viitor vei vedea ca este mai uzual permisul pentru cat b