| Mkeynes a întrebat:

Cat de grava este problema abs fault?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ori cablajul este defect, ori modulul de inchidere, ori 'motorasele' din portiere.
Doar un electrician auto te poate rezolva.
Daca se aud motorasele lucrand in toate usile, dar nu reusesc sa incuie usile, probabil s-a uzat mecanismul yalei, sau motorasele sunt prea batrane.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Destul de grava, trebuie rezolvata.
In unele cazuri nu iti functioneaza ABS si risti derapaje doar la franari puternice, dar in multe cazuri te trezesti ca ti se activeaza ABS aiurea, si abia mai franeaza masina, ai sanse foarte mari sa pupi pe careva, de la 30km/h in sus.
Du-te si rezolva problema, ca vorbim de frana, nu de plafoniera.

| Mkeynes explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ok mersi mai e o problema cand inchid masina cu cheia
Se inchide doar usa de pe partea cu volanul
Cele 3 usi oare de ce stau deschise? Omg

| Yiing a răspuns:

Nu este grava. nu o sa iti mai mearga ABS-ul la masina. e din cauza unui senzor de la una din roti. nu iti face griji. o sa mergi exact la fel dar nu o sa mai ai abs la franare. bafta.