| Aalexander a întrebat:

Cat ma costa sa inchiriez o masina?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu ce ai inteles tu dar nu e 20 euro 20 zile. E 20euro pe zi daca inchiriezi mai mult de 20 zile. Adica 400euro pe 20 zile plus garantia care probabil e si aia vreo 100-150euro.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Gasesti si la 20E pe zi vreo masina mica. Obtii reduceri daca inchiriezi pe perioada mai mare. Oricum vezi ca pe langa pretul chiriei pe zi trebuie sa mai platesti si o garantie

| Aalexander explică (pentru suntserios):

Vreau cam o luna, doua ( pe timpul iernii ) caci masina nu pot sa mi iau decat prin martie.
100 euro pe luna e ok? ce zici?

| Aalexander explică (pentru suntserios):

Http://www.fix-rentacar.com/detalii-masina-TOYOTA-Aygo-Cool.html
20 euro 20 de zile.
Imi poti spune te rog ce taxe mai sunt? vreau sa o inchiriez imediat.

| suntserios a răspuns (pentru Aalexander):

Nu stiu ce ai inteles tu dar nu e 20 euro 20 zile. E 20euro pe zi daca inchiriezi mai mult de 20 zile. Adica 400euro pe 20 zile plus garantia care probabil e si aia vreo 100-150euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca eu ti am zis ca cel mai mic pret e 20E pe zi cum ai calculat tu de ajungi la 100E pe luna? minim 500E pe luna, si asta pentru o masina mica tare. Mi se pare o afacere proasta tare de tot ce vrei tu sa faci, mai bine mergi cu taxiul te costa mult, mult mai putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de masina

| gtr2rr3 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica, de vechime si de nivelul de poluare!

| gtr2rr3 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica, vechimea masinii si nivelul de poluare!

| Sanziana88 a răspuns:

Vad ca intrebarea este destul de veche, iar preturile se schimba periodic, dar iti poti face o idee de aici: www.ascar.ro

| TheB3stKiller a răspuns:

Cam 30 euro dar depinde de masina
sa nu crezi ca o limuzina e ieftina