| mariian a întrebat:

Cat poate scoate casetofonul AKAI ACA 271UR? adica pot pune boxe de 60-80w. Multumesc

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Scoate 25W pe canal, deci poți pune boxe undeva la maxim 50W, dar să nu asculți muzica la maxim, altfel riști să-l prăjești.
Ceva de genul ăsta am avut eu în uși și se aud destul de bine http://www.be-loud.ro/produse/Difuzoare-auto/SONY/XS-F1737/

| mariian explică (pentru 0rlando):

Adica cum pe canal?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Scoate in jur de 20W pe canal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E un player slabut, cauta niste boxe de 20-30W, ca oricum puterile sunt trase de urechi, nici boxele pe care scrie 30W nu au atat, si nici playerul tau n-are 25W pe canal, cele de firma au atat, dar pe ele scrie 4x50w...
Eu am 2 boxe pe care scrie 90W, puse pe statie primesc in jur de 50W pe bucata, si cam aia e puterea lor reala.
Daca ma apuc sa pun canalele in punte, sa le leg in paralel, scazand impedanta la 2 Ohmi, o sa primeasca 200W impreuna, si garantez ca va iesi fum din ele big grin