| EmilTraian95 a întrebat:

Cat primesc pe o dacia 1310 la rabla? ( e functionala )

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Rabla nu mai functioneaza pe principiul "dau rabla si mi se rupe".
Trebuie sa gasesti un cumparator de masina noua, cu care sa mergi la showroom cand isi face actele pentru achizitionarea masinii, unde inscrii masina in program, apoi te duci la remat, o predai, iei adeverinta si i-o dai persoanei care isi cumpara masina.
Nu se mai acorda voucherele fara sa se fi inceput un dosar de achizitie.
Preturile teoretic sunt intre 1000 si 2000 de lei, practic iti aduc eu cate dacii vrei, cu acte, cu 400 de lei. Daca mai dai 100 de lei proprietarului sigur e de acord sa mearga la showroom sa-si dea acordul pentru RABLA.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu primesti bani ci un tichet valoric de 6.500 lei si mai poti primi si un eco-bonus, de valoare intre 750 lei si 2.500 lei, in functie de ce masina noua achizitionezi.

| EmilTraian95 explică (pentru Ioandelasal):

Si daca nu doresc sa achizitionez o masina noua?

| Ioandelasal a răspuns (pentru EmilTraian95):

Primesti numai tichetul si il poti vinde, bineinteles cu mai putin de 6.500 lei.