| imihaistoian a întrebat:

Cat se da spaga la politist pentru ca nu ai anvelope de iarna?

12 răspunsuri:
| ionut236 a răspuns:

Nu ai cum sa le dai mita pentru ca sunt insotiti de RAR, cei de la RAR verifica anvelopele si politia intocmeste procesul vebal.

| imihaistoian explică (pentru ionut236):

Deci fara rar nu iau amenda pentru anvelope?

| ionut236 a răspuns:

Fara rar nu pentru ca ei trebuie sa constate daca anvelopele sunt sau nu omologate uite si un citat de la politie "Pentru ca probabil se vor gasi numerosi soferi care vor contesta in instanta amenzile, politistii impreuna cu inspectorii RAR vor face poze cauciucurilor, pentru a putea demonstra ca legea a fost incalcata. "

| torsi a răspuns:

Depinde de politai. poate iesi mai ieftin daca iti cumperi anvelope.winking

| imihaistoian explică (pentru torsi):

Mai rar cumpar anvelope dar el ia nici un ban... si min cred ca vreo 6 milioane

| qwerty21 a răspuns:

Nu te baza pe mita happy unii nu iau.

| supermarian3000 a răspuns:

Nu e mai simplu sa ii ocolesti daca iivezi intoarce undeva dar pentru asta trebuie sa fii mult mai atent in trafic

| siluhotzu a răspuns (pentru supermarian3000):

Eu mi-am luat statie si daca stiu ca nu sunt in regula si aud ca opresc ca prostii trag pe dreapta sau intorc ...ma scapat de cateva ori...

| MarianLL a răspuns:

De la 100 lei pana la 500 euro, te uiti dupa fata cat de muritor de foame este

| Andyx a răspuns:

100 Lei

| ShadowXCat a răspuns:

Cat te lasa inima. happy sfatul meu oricum e sa iti cumperi anvelope. e sticla pe jos big grin

| yoanduyo a răspuns:

Un sfat tatal meu e poltist si nu cred ca acum si-ar mai risca cineva pielea pentru tine.acuj in cel mai rau caz daca incerci sa ii mituiesti iti va da o amenda si mai mare asa ca iti dau un sfat cumparati tu anvelope si gatawinking