| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp durează școală de șoferi pentru B in 2019? Eu am făcut-o în 7 luni dar asta acu' ~4 ani.

3 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Depinde cat de mult lungesti orele de legislatie cu cele de conducere, depinde cand te programezi la sala, depinde de varsta (eu m-am inscris mai repede de 18 ani si a trebuit sa astept ceva pana sa dau sala). depinde daca iei sala sau nu, daca o lungesti mai mult, depinde cand te programezi la oras si tot asa, eu am terminat scoala in 2 luni

| Blueberry8 a răspuns:

Practic un an, teoretic cu cat iei examenele mai repede, cu atat termini mai repede happy.

| yonutu555 a răspuns:

Daca tragi tare sa termini cat mai repede adica sa vb cu instructoru, sedintele intr-o luna jumate, 2 3 sapt depinde de noroc cum prinzi liber la sala ca acum se fac programari online si cand se mai elibereaza locuri te bagi repede, iar la oras din ce am inteles daca iei din prima q 26p 2 3 daca nu o luna jumate cam asa, deci in final 3 luni jumate 4, daca lasi pe domnu instructor sa faca ce vrea el pe bani tai, atunci e de asteptat.