| anonim_4396 a întrebat:

Cate luni dureaza scoala de soferi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In principiu 2-3 luni, depinde de instructor.
Dar, in examen nu poti intra mai devreme, daca nu ai 18 ani impliniti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala in sine dureaza 1 luna, 1 luna jumtate. Programarile la examen tin 2-3 luni

Răspuns utilizator avertizat
| Fancyuiop a răspuns:

Nu durează mult, dar dacă nu iei una dintre cele două, sala și orașul, te poți lungi chiar și la aprox. 3 luni. Succes!

| stefanfanu a răspuns:

-Legislatia in jur de 3 saptamani
-Dupa orele de condus in jur de vreo 3-4 saptamani, depinde cum te intelegi cu instructrul la programarea orelor de condus
-Apoi sala.Aici depinde de la judet la judet cat de aglomerat este la programari. Poti sa o dai si imediat adica peste 2-3 saptamani dupa ce ai terminat orele de condus dar poti sa o dai si peste 1 luna juma-2 luni dupa ce ai termiant orele de condus.
-Apoi traseul.Aceiasi poveste ca mai sus.Depinde de la judet la judet cat de aglomerat este. Dupa ce iei sala cam peste 1 lluna juma-2 luni ai traseul dar nu e o regula.

Eu de ex am inceput scoala pe 1 iulie, am avut sala pe 27 septembrie iar traseul pe 20 decembrie.