| Negreanu_Stefan_1997 a întrebat:

Cati cai putere as mai putea pune la o jetta din 2012 cu motor de 1.6 diesel cu 105 cp cati cai pot pune maxim?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iei legatura cu un service care se ocupa cu tuning, o sa-ti zica ei ce au pentru motorul ala.
Preturile sunt insa pe masura. Chiar ieri am dus un Focus din 2004 1.8 TDCI de 116cp, care urmeaza sa fie facut de 200cp. Pretul e un pic peste 1000 de euro din ce am inteles. Nu stiu insa ce vor schimba in motor.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E prea mic motorul sa ii faci un chip tunning. Vei scoate un maxim 10cp cu riscul de a distruge motorul