| MirunaRaluca4 a întrebat:

Cazierul pentru școala de soferi e valabil de la data emiterii sau de la data când am dat sala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai cazierul valabil pe tot parcursul examenului, eu cand m-am dus sa ma reprogramez la traseu nu am stiut ca imi expirase cu o zi in urma si a trebuit sa il fac urgent in aceeasi zi pana nu inchideau aia

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la data emiterii.

| Bogdan543210 a răspuns:

Cazierul este valabil 30 de zile

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cazierul judiciar are termenul de valabilitate de 6 luni de la data emiterii.

| MirunaRaluca4 explică (pentru anonim_4396):

Iar la reprogramare se ține cont?

| MirunaRaluca4 explică (pentru anonim_4396):

La mine au trecut doar 2 zile de când a expirat, mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru MirunaRaluca4):

Eu am picat la traseu si m-am enervat si apoi mi-a venit mintea la cap dupa 5 luni, m-am reprogramat uitand de valabilitatea cazierului, mult succes!