| kUppYo a întrebat:

Mi-am facut cazierul pentru scoala de soferi pe data de 10.09. 2012 si o sa dau examenul auto ( sala ) zilele acestea. Daca ma programeaza la traseu dupa data de 10.03. 2013 ( cand expira cazierul ) mai pot sa dau traseul cu cazierul expirat sau trebuie sa ma duc sa imi fac altul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar este valabil 6 luni de la data emiterii, in cazul tau pana la 10.03. 2013. Daca dai dupa aceasta data va trebui sa obtii un nou certificat.

2 răspunsuri:
| Adi_Adi_de_1974 a răspuns:

Cazierul este valabil 30 de zile...te poate programa pana se expira.

| robert368 a răspuns:

Nu este valabil decit 6 luni de la data eliberari