| Popescu_AdrYan_1994 a întrebat:

Ce amplificator auto imi recomandati pentru o baterie de 65 A? ce putere sa aiba?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pai teoretic, bateria de 65A poate oferi constant 780W, deci ar merge un amplificator de vreo 600W...
Dar amplificatorul il alegi in functie de difuzoarele pe care le ai, la curent te gandesti doar cand 'intreci masura'.
Oricum, mai important decat bateria este alternatorul, ca acesta alimenteaza de fapt instalatia electrica a masinii, cand motorul este pornit.