| IronHere a întrebat:

Ce credeti baieti despre noua dacia logan?

13 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai noua Dacia Logan nu prea mai este noua... Putem vorbi eventual despre noul Sandero Stepway...

regis
| regis a răspuns:

@ben zona - la acelasi pret?

regis
| regis a răspuns:

@Cinu - covexrobu nu glumea, vorbea serios.
In schimb la glumele tale vreau sa spun doar atat - un Ferrari cu portiere lambo deschise va levita mult mai repede decat un Logan (vezi de exemplu in Formula 1 ce se intampla cand se rupe eleronul fata). Iar in legatura cu gaura din roata, ce crezi ca s-ar fi intamplat daca avaria se producea la un Opel sau la un VW?
Nu stiu in ce masura romanii prefera masinile straine, atata timp cat Dacia a avut o cota de piata de peste 25%, atat in 2008 cat si in primul trimestru din 2009.

regis
| regis a răspuns:

@cinu - scuze, eu intelesesem gresit, credeam ca a facut pana. Oricum, ideea e aceeasi, nu a fost vina masinii. Eu am un Opel si chiar daca e mai vechi nu mi-as lua Logan pentru ca am alte gusturi. Cu toate acestea mi se pare o masina cu un raport bun pret/calitate, ba mai mult cred ca doar Solenza si Supernova au depasit-o din punctul asta de vedere. Cei care rad de Logan uita adesea de piata pentru care acesta a fost creat, comparand-o cu masini la care numai rotile si volanul costa cat un Logan mai chel.

| covexrobu a răspuns:

E Dacie. Nu poti sa ii ceri nimic mai mult de a merge din punctul A in punctul B cu maxim 100-130 km pe ora. In asa fel te simti cat de cat in siguranta. Nu poti sa ii ceri sa aiba performanta unui bmw mercedes audi alfa sau orice masina de top. Este o masina buna la un pret cat de cat aceptabil care pentru Romania este foarte buna. Consumul il are destul de bun si spatiu suficient in interior. Deci e o masina perfecta pentru Romania. Ca romanul vrea sa aiba portbagaj cat mai mare sa poata cara cartofi si gogosari.

| andi a răspuns:

Dacia ramane tot dacie... dai tu un logan nou nout pe un ferari veki de 30 de ani?

| Ben. a răspuns:

Am vazut masini si mai reusite.

| IronHere explică:

E frumos, dar nu prealaughing

| N538961518 a răspuns:

Fata de 1310 e un progres laughing

| N538961518 a răspuns:

Fata de 1310 e un progres laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost tare comic covexrobu, oricum cred ca multi dintre Romani prefera alte masini, straine, eu unul am condus in GTA o dacie si am fost surprins sa vad ca-i la fel k-n realitate, daca-i pui 2 portiere de Lamborghini si le deschizi la 150 km/h sunt sanse sa levitezi, cumnatul a luat o gaura-n roata si-a facut piruete pana-ntr-un copac daca nu batea vantul sar fi oprit inainte sa loveasca copacul, n-are stabilitate si are interiorul simplu, cel mai bun cuvant care o reprezinta-n cel mai mic detaliu este IEFTIN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Regis, cumnatul a luat o gaura din miile de gauri din asfalt cu roata, ma refeream ca a intrat intr-o groapa cu una din roti si astfel a avut accidentul, din vina soselei dar mai radeam si de dacie ca asa sunt eu, mai rau devil ...eu am un peugeot 206 sedan 2007 de care-s multumit desi e km puturos laughing

| bobi a răspuns:

E super, dar sint si mai si