| Cadillac a întrebat:

Ce este Casco si cum se plateste si cat?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Casco este o asigurare pentru masina proprie. Se plateste in functie de masina / sofer / lucrurile pe care vrei sa le asiguri (avarii, vandalism, furt)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

CASCO este o asigurare impotriva unor riscuri si acopera daunele suferite de tine si masina ta in cazul unui accident pe care tu l-ai provocat si de care esti vinovat integral.
Cat costa si cum se plateste afli la societatea de asigurari, se aplica si la aceasta regula bonus/malus, este si in functie de masina si riscurile asigurate.