| deejaydiablo a întrebat:

Ce este taxa de prima inmatriculare?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Taxa pe care trebuie sa o platesti cand inmatriculezi de prima data o masina in Romania, indiferent ca este o masina noua ori una second hand adusa din strainatate. Numai bine!

| mihai_8348 a răspuns:

Taxa de prima inmatriculare depinde de tipul masini, anul de fabricatiei, euro.etc.ai face bine sa o inmatriculezi pana in 15 februarie daca ai aduso in tara in 2010 si ai o dovada la mana ca ai aduso in 2010 ca altfel nu iti mai convine sa o inmatriculezi.

| Corsarul a răspuns:

O gaselnita a statului sa mai storca niscai bani de la cei ''chiaburi'' care indraznesc sa cumpere o masina care nu a fost inmatriculata in Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mergi cu ia ne inmatriculata

| Raresh23 a răspuns:

Tre sa platesti sa ti puna 2-3 litere si cifre pe masina big grin

| bascacara a răspuns:

Un fel de japca. furt cu acte in regula.deci statul nu ati baga mana in buzunar te face sa ai dai tu