| adryvalenyy a întrebat:

Ce inseama pictograma pe bord la audi triunghi inconjurat de de sageata spre stanga? laughing ii trebuie la mami :p fundita >:

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Acesta este un regulator de control anti-alunecare care atunci cand detecteaza ca rotile aluneca taie din putere individual pe fiecare roata, de ex cand e polei sau cand vrei sa pleci cu scartait de roti, iti taie din putere astfel nu poti. Dispositivul se numeste controlul tractiunii sau ASR, desi e asemanator cu controlul stabilitatii. denumirea difera de la o marca de masini la alta.

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

ASR=AntiSchlupfRegelung.

| Sofer a răspuns:

Acela e ESP-ul.

| NiGhTmArE_1556 a răspuns:

Fac un pic off: am vazut la o emisiune (top gear) cum un fotbalist in timp ce cobora o panta a decuplat controlul tractiuniilaughing mai departe stitilaughing))