| alex495 a întrebat:

Ce inseamna prescurtarile tdi, dci (as vrea la toate sa stiu ce inseamna) dupa spatele masinilor.

Răspuns Câştigător
| QuickWitted98 a răspuns:

TDI sunt masinile diesel a-le celor din grupul VW, DCI sunt masinile diesel de la Dacia!

13 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

TDI - Turbocharged Direct Injection(Volkswagen, Audi, Skoda, Seat)
DCI - Direct Common Rail Injection, (Renault, Dacia, Nissan)
JTDI/m - MultiJet Turbo Diesel Injection (Fiat, Alfa Romeo, Lancia)
CDTI - Common Rail Diesel Turbo Injection (Opel, Vauxhall) se trage de
prima generatie JTD ca si CDTI, TiD, TTiD (Saab), DDiS (Suzuki), D (Cadillac), Quadra Jet (Tata), TDCi (Ford)
CDI - Common Rail Direct Fuel Injection (Mercedes-Benz)
i-CDTi - Intelligent Commonrail Turbocharged Direct injection (Honda)
cam atatea mi-au venit in minte daca mai vrei alte zi-mi!

| unknownn a răspuns:

Dupa sau de pe?

| VladPetcu a răspuns:

Cred ca vrei sa zici TDI si HDI.

HDI=High Diesel Injection
TDI=Turbo Diesel Injection

| Pimpux a răspuns:

DCI - direct common-rail injection

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Inseamna ca aceea masina e pe motorina. Daca era pe benzina scria CGI, GDI. Dar ce inseamna ele asa, nu sunt sigur 100% ce ar insemna.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Insemna Turbocharged Direct Infection.

| M5 a răspuns:

Tdi-turbo-disel-injection
jtdi-jet-turbo-disel-injection
si asa mai departe...(funda?)

| Draghi96Bv a răspuns:

TDI sunt masinile pe benzina
DCI sunt masinile Diesel cu motor mai puternic

| esco a răspuns (pentru Draghi96Bv):

Sigur ca da laughing

| FPI a răspuns (pentru Draghi96Bv):

rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor ce dume ai in tine
TDI - Turbocharged Direct Injection ageste motoare sunt pe Vlokswagen, Audi, Skoda, Seat si apartin grupului Volkswagen
DCI - Direct Common Rail Injection, Renault-Dacia-Nissan apartin grupului Renault-Nissan

| QuickWitted98 a răspuns (pentru Draghi96Bv):

TDI sunt masinile diesel a-le celor din grupul VW, DCI sunt masinile diesel de la Dacia!