| Andrey0494 a întrebat:

Ce instalatie de incalzire se poate monta pe trabant?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar Trabantul ARE instalatie de incalzire. E adevarat ca incepe sa se simta cam dupa 20-30 minute de mers intins (adica, la viteza constanta de cel putin 60km/h), dar, cand incepe sa se simta, poti sa deschizi si geamul.
De obicei, cand e foarte frig afara, pui in spatele mastii din fata (aia ca un zambet, asa) un carton. In felul asta, nu mai intra asa mult aer rece pentru racirea motorului care, oricum, nu mai are nevoie sa fie racit. Astfel, tot aerul cald degajat de motor intra inauntru si iti incalzeste masina.
Problema ta este, probabil, la filtrul de la caldura. Cand actionezi butonul ala de incalzire, nu se intampla nimic. Mergi la un mecanic sa ti-l curete si va functiona. De obicei, ala se blocheaza cumva peste vara, cand nu folosesti caldura.

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

E din carton trabantu
ce ai putea să-i pui?

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru VladimirPutin):

Sa stii ca nu prea mai sunt in circulatie vechile Trabanturi din "carton". In ultimii ani de functionare, fabrica din Zwickau a folosit fibra de sticla pentru caroserie.

| ΛᄂΣX a răspuns:

Pui un c*r acolo si proprietaru curului sa manance fasole. Poate ajunge la 32 grade celsiuslaughing))